e Dicle Üniversitesi'nde fair-play paneli Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Reklam
Reklamı Geç
Advert

Dicle Üniversitesi'nde fair-play paneli

Diyarbakır Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) Milli Olimpiyat Komitesi tarafından 'Fair-Play' paneli düzenlendi.
DÜ Kongre Merkezi'nde düzenlenen panele Rektör Prof. Dr. Talip Gül, Milli Olimpiyat Komitesi üyeleri, hocalar, sporcular ve çok sayıda öğrenci katıldı. Açılış konuşmasını yapan Rektör Gül, fair-playin dürüst oyun olduğunu, dürüst davranış demek olduğunu, sporda centilmenlik olduğunu belirtti. Rektör Gül, “Aslında fair-play etik üstü davranış demektir. Etik davranış ne demek, hayatın her alanında, her çevrede, her meslekte insan olarak sahip olmamız gereken bir davranıştır. Yani koyduğumuz tüm kurallarda saygıyı ve dürüstlüğü öne çıkarma davranışıdır etik davranış. Dolayısıyla etik davranış aslında insan olarak bizim sahip olmamız gerek en önemli sıfatlardan birisidir. Etik davranışı sergilemediğimiz zaman biz eksik insanız demektir. Fair-play düşüncesi aslında kişilerin hırslarını, çıkarları baskılayarak ruhun güzel hasretlerini öne çıkarma davranışıdır. Ruhumuzda çok güzel hasretler var, tabi ki kötü duygularda var önemli olan güzel hasretleri öne çıkarmak ve kötü duygularımızı, hırslarımızı baskılamaktır. Spor da da bu çok önemlidir. Herkes bu kurala kendisine bir pay, bir ders çıkarabilir bu fair-play konusunda. Dolayısıyla Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi fair-play komisyonu üniversitelerde bir proje başlığı altında bütün üniversitelerde hemen hemen Türkiye’yi diyar diyar gezerek fair-play ile bizleri, öğrencileri tanıştırmayı amaçlamışlardır. Ruhun güzelliğini, sporun güzel yönlerini ileri çıkarmaya çalışmışlardır ve bu şekilde bu komisyon karşılıksız gönüllü bir komisyon olarak Türkiye’ye hizmet veriyorlar. Amaçları geleceğin sporcularını, spor öğretmenlerini, antrenörlerini, hakemlerini fair-play anlayışla tanıştırmak ve ruhun sporun güzelliğini öne çıkarmaktır. Yani bir sporcu rakibini düşman olarak görmemeli normal bir rakip olarak görmeli ona göre spor olarak gerçekleştirmelidir" dedi.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat Mardin evden eve, Mardin nakliyat, Mardin şehirler arası nakliyat, Mardin asansörlü nakliyat, Mardin şehirlerarası nakliyat