e Kayıt dışı tüketimi önleyen Dicle Elektrik’e saldırılar organize biçimde sürüyor Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Reklam
Reklamı Geç
Advert

Kayıt dışı tüketimi önleyen Dicle Elektrik’e saldırılar organize biçimde sürüyor

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesine bağlı Bağıvar beldesinde 3 buçuk milyon liralık yatırım ile şebekeyi yenileyen Dicle Elektrik, sıra sayaçları yapıların dışına almaya gelince saldırıların hedefi oldu. Şirketin yüklenici firma şantiyesi yüzlerce kişi tarafından taşlanarak tahrip edilirken, olayların büyümesini polis önledi.
Dicle Elektrik tarafından hayata geçirilen ve ‘3K’ olarak da bilinen ‘Kayıpsız, Kesintisiz ve Kaliteli Elektrik Projesi’ her geçen gün daha geniş alanlarda uygulanırken, artık kaçak elektrik kullanamayacaklarını fark eden kesimler de organize biçimde proje kapsamında gerçekleştirilen yatırımları engellemeye devam ediyor. En tehlikeli iş kollarından birinde faaliyet gösteren Dicle Elektrik, Türkiye’nin en zorlu bölgesinde dağıtım hizmeti vermesine rağmen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile EPDK yönetmelikleri çerçevesinde gerçekleştirdiği 2 milyar liralık yatırım ve ısrarlı mücadelesi sayesinde kayıt dışı tüketimi ciddi ölçüde düşürmeyi başardı. Bu sayede yıllardır süren ekonomik kaybın da önüne geçen enerji şirketi, kayıt dışı tüketimde ısrarcı davranan kesimlerin ise hedefi oldu. Daha birkaç gün önce Şırnak’ta kaçak kontrol ekipleri saldırıya uğrayan Dicle Elektrik’in bu kez Bağıvar beldesindeki yüklenici şantiyesi taşlandı, araç, gereçleri tahrip edildi, camları kırıldı. Çok sayıda kişi şantiyenin her tarafından binaya ve araçlara taş yağdırdı. Bazı saldırganlar ise merdiven ile duvarı aşarak şantiyeye girmeye çalıştı. Saldırı anı binanın içerisinde mahsur kalan çalışanlar tarafından cep telefonları ile kaydedildi. İçerideki personel, polisin gayretli çabası sayesinde saldırılardan yara almadan kurtulmayı başardı. Polis, saldırgan gurupları zaman zaman tazyikli su ile zaman zaman da havaya ateş ederek dağıtmak zorunda kaldı.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat Mardin evden eve, Mardin nakliyat, Mardin şehirler arası nakliyat, Mardin asansörlü nakliyat, Mardin şehirlerarası nakliyat