e iyarbakır’a 160 milyon liralık dev yatırım Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Reklam
Reklamı Geç
Advert

iyarbakır’a 160 milyon liralık dev yatırım

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 160 milyon liraya mal olacak Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Diyarbakır Havalimanı yeni pist yapımı, 2. OSB ve arıtma tesisi projelerinin hayata geçtiğini açıkladı.
Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi konferans salonunda alt yapı çalışmaları ile yatırımlara ilişkin düzenlenen toplantıya, Diyarbakır Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat ve Ebubekir Bal, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, DTSO Başkanı Mehmet Kaya, DTB Başkanı Engin Yeşil ile çok sayıda iş insanı ve davetliler katıldı. Burada yapılan projeler ile ilgili bilgi veren Vali Güzeloğlu, Diyarbakır’da bugün terör anlamındaki tüm durumların bertaraf edildiğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde terör ve teröristlerle sürdürülen kararlı mücadele ile bugün Diyarbakır’ın huzur beldesi haline geldiğini söyledi. Vali Güzeloğlu, “Üreten bir konumuna getirecek olan Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi altyapı yatırımı projemiz var. Bugün itibari ile 47 firmaya ilk etapta yaptığımız tahsis ile taahhüt ettiği yatırım tutarı 245 milyon 500 bin liradır. Bu firmalarımızın yatırım tutarı ile taahhüt ettiği istihdam oranı da 6 bin 270 kişidir. OSB’nin altyapı işi 31 Aralık 2018’de ilgili altyapı ihalesini alan firma ile sözleşme imzalanmıştır. Bin 100 kişilik doğrudan istihdamı sağlayacak ilk etapta, arıtma tesisin bitmesi ile sağlayacağı doğrudan istihdam ile hem kent ekonomisine katma değer artışı hem de istihdamda önemli bir artış söz konusu olacaktır” dedi.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Beyoğlu, İstanbul seçimi için destek turunda
Başkan Beyoğlu, İstanbul seçimi için destek turunda
Diyarbakır’da yılın ilk buğday hasadı yapıldı
Diyarbakır’da yılın ilk buğday hasadı yapıldı
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat