Yıllarca koku satma işini yaptığını belirten Gani Avcı, emekli olduktan sonra sadece güzel koku satarak ailesini geçindirmeye çalıştığı kaydetti.

Adıyaman Ulu Camii ve Yenipınar Camilerinde 60 yıldır el sepetiyle vatandaşların istediği farklı şekildeki kokuları hazırlayıp satan Gani Avcı, parfüm ve diğer bazı kimyasallardan oluşan kokuların, özel olarak hazırlanan esansların yerini tutamadığını dile getirdi.

"60 senedir bu işi yapıyorum"
Yoldan geçen vatandaşlara koku sürmeyi de ihmal etmeyen Avcı, "Meslek olarak tütüncülük ve kokuculuk yaptım. 8 çocuk büyüttüm. Çocuklarımı büyütmemde ve ailemi geçindirmede güzel koku satmanın da katkısı oldu. Benim artık bu kokuların bulunduğu sepeti taşıyacak gücüm olmadığından otobüsle şehir merkezine kadar geliyorum. Yenipınar Camii çevresinde genelde kokularımı satıyorum. Kokuları İstanbul'dan sipariş veriyorum. Benim dışımda bu şekilde koku satan bir kişi daha var. Hazır şekilde satılan kokuları almayın. Koku almaya gittiğiniz zaman tüp şeklinde satılıyorsa onlardan alın. Şimdiki insanların durumu eskilerden daha iyidir. Bizim köyümüz 70- 80 haneydi o zaman bir kurban kesen yoktu." dedi. 

İsotun acı serüveni İsotun acı serüveni
Kaynak: İLKHA