Associated Press'e göre Yetkililer, 4 Temmuz kutlamalarının uzatıldığı hafta sonu boyunca meydana gelen silahlı saldırılar ve diğer şiddet olaylarında en az 33 kişinin öldüğünü, bunlardan 11'inin Chicago'da olduğunu ve ülke çapında onlarca kişinin de yaralandığını bildirdi.

İşgal rejiminin Gazze'deki katliamı sürüyor: Biri bebek 3 şehit İşgal rejiminin Gazze'deki katliamı sürüyor: Biri bebek 3 şehit

Chicago Belediye Başkanı Brandon Johnson, son dönemde yaşanan şiddet olaylarının "şehri derin bir üzüntüye boğduğunu" söyledi.

Öte yandan yetkililer, Kaliforniya'daki Huntington Beach'te Bağımsızlık Günü'nde havai fişek gösterisinin sona ermesinin ardından gerçekleşen saldırıda iki kişinin öldüğünü, üç kişinin de yaralandığını bildirdi.

Boston'da cuma günü yerel saatle 01:30 civarında üç silahlı saldırı meydana geldi ve bir kişi hayatını kaybetti.

Connecticut'ta bir kadın Cuma günü erken saatlerde arabasında vurulmuş halde bulundu ve hastanede öldüğü açıklandı. Yakınları muhabirlere, kadının 4 Temmuz partisinden yeni ayrıldığını düşündüklerini söyledi.

Diğer ölümler ve yaralanmalar ise farklı bölgelerde kayıtlara geçti.

Tarihsel olarak, 4 Temmuz dönemi ABD'de yılın en ölümcül dönemlerinden biridir. Geçtiğimiz yıl, tatil sırasında bir dizi silahlı saldırı meydana gelmiş ve onlarca kişi ölmüş, 60'tan fazla kişi de yaralanmıştı. 

Kaynak: İLKHA