Heniyye, Reisi'nin cenaze törenine katılmak için Tahran'a geldi Heniyye, Reisi'nin cenaze törenine katılmak için Tahran'a geldi

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Arapça sözcüsü Rharrit, Washington'un Gazze'ye yönelik savaş politikasını protesto etmek için istifa etti ve bu, bakanlıktan konuyla ilgili en az üçüncü istifa oldu.

Yaklaşık bir ay önce Dışişleri Bakanlığı İnsan Hakları Bürosu'ndan Anil Shilin istifasını açıklamış, Ekim ayında da Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Josh Paul istifa etmişti.

Bakanlığın internet sitesinde Rharrit'in aynı zamanda Dubai'deki Bölgesel Medya Merkezi'nin müdür yardımcısı olduğu ve yaklaşık yirmi yıl önce Dışişleri Bakanlığı'na siyasi ve insan hakları görevlisi olarak katıldığı belirtildi.

Rharrit, LinkedIn'de “18 yıllık seçkin hizmetinin ardından, ABD'nin Gazze politikasını protesto etmek için” Nisan 2024'te istifa ettiğini yazdı.

ABD Eğitim Bakanlığı'nda üst düzey bir yetkili olan Filistin asıllı Amerikalı Tarık Habeş de ocak ayında ABD’nin Gazze politikası dolayısıyla istifa etmişti. 

Kaynak: İLKHA