Gazze'de yaşanan vahşet ve soykırıma tepki göstermek amacıyla bir grup kadın ve çocuk, Adana Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulanan Gençlik Meydanı'nda bir araya geldi.

Turgut Özal Bulvarı üzerinde yürüyüş gerçekleştiren grup, Starbucks şubesi önünde pankartlı eylem yaparak açıklama yaptı.

Bir araya gelen kadınlar, tekbirler getirip HAMAS’a desteklerini dile getirdi ve işgalci siyonist rejime de lanet okudu.

Burada bir konuşma yapan Eğitimci İrem Gürbüz, içeride oturanlara zulme ortak olmamaları ve boykota katılmaları çağrısında bulundu.

Cuma Hutbesi: "Berat Gecesi: Günahlardan Arınma Vesilesi" Cuma Hutbesi: "Berat Gecesi: Günahlardan Arınma Vesilesi"

Gürbüz, şunları söyledi:

"Boykot edilen ürünlerin karşısında duralım"

"Bizler sizi buradan davet ediyoruz. Vicdanlarınıza sesleniyoruz, bizler Müslüman olarak sizlere hakkı, güzeli, ahireti hatırlatıyoruz. Diyoruz ki: 'Ne olur orada 30 bini aşan bebekler, anneler, babalar, dedeler, yaşlılar öldü. Boykot edilen ürünlerin karşısında duralım. Bunların başında eğer ki bu bulunduğumuz mekan geliyorsa, eğer ki bizler zalime, kafire, Yahudi'ye ki Yahudi kimdir? Peygambere savaş açan, peygamberleri katleden, peygamberleri yalanlayan, peygamberlerin karşısında duranlardır; biz de onların (Yahudilerin) karşısındayız. Bir içecekle, bir lokma yiyecekle, bir kıyafetle de olsa bizler onların karşısındayız ve atamız Muhammed (Sallahu Aleyhi ve Sellem), İbrahim Aleyhisselam gibi diyoruz ki kâfirlerle, Yahudilerle bizim aramızda bitmeyecek, tükenmeyecek bir düşmanlık vardır. Tekrardan halkımızı, duyarlı olanları buraya daha davet ediyoruz, bu onurlu yürüyüşe davet ediyoruz, tekrar ve tekrar halkımızın boykot ürünlerini kullanmamaya, yememeye, içmemeye, kullanmamaya davet ediyoruz. Bunları tekrar ediyorum ki bir Müslüman'ın insanlığa, Müslümanlara hakkı tavsiyesidir." 

Kaynak: İLKHA