Afyonkarahisar'da yaşanan olumsuz hava koşulları bir dizi sıkıntıyı beraberinde getirirken, kentin çeşitli bölgelerinde şiddetli rüzgarlar ağaçları devirdi. Yollarda devrilen ağaçları trafik polisleri kaldırırken, aynı zamanda birçok ilçede dolu ve yağmur yağışı da etkili oldu.

Akşam saatlerinde kent genelinde etkili olan rüzgar ve yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Afyonkarahisar-Denizli karayolunda rüzgar nedeniyle kırılan ağaçlar yola devrildi. Ancak, bu devrilen ağaçlar hızla müdahale edilerek trafik polisleri tarafından kaldırıldı. Bu sayede olası kazaların önüne geçildi.

Rüzgarın etkisi altında olan bir başka yer ise Şuhut ilçesi oldu. İlçede bazı köylerde ağaçlar rüzgarın şiddetine dayanamayarak devrildi. Bu durumda, bazı köylerde ağaçların elektrik iletim hatlarına devrilmesi sonucunda kısa süreli elektrik kesintileri yaşandı.

Emirdağ ilçesinde ise dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi. İlçede fındık büyüklüğünde dolu yağışı kısa sürede etkili oldu.

Arefe orucu cuma, cumartesi veya pazara denk gelirse tutulur mu? Arefe orucu cuma, cumartesi veya pazara denk gelirse tutulur mu?

Kent merkezinde ise sağanak yağış kısa süreli de olsa etkili olurken, bazı yollarda su birikintileri oluştuğu gözlendi. Yağış nedeniyle trafik de olumsuz etkilendi.

Kaynak: İHA