İletişim Başkanı Altun'dan açıklama İletişim Başkanı Altun'dan açıklama

AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerine hazırlık olarak Diyarbakır'da bir aday tanıtım toplantısı düzenledi. Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen toplantıda, ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı.

Toplantıya, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Mehmet Sait Yaz ve Suna Kepolu Ataman, MKYK Üyesi Ali Karakaş, İl Başkanı Raşit Ocak, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, Bağlar Belediye Başkan Adayı Bedirhan Akyol, Bismil Belediye Başkan Adayı Behiye Arslan, Çermik Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Karamehmetoğlu, Çınar Belediye Başkan Adayı Davut Arzu, Çüngüş Belediye Başkan Adayı Ali Suat Akmeşe, Dicle Belediye Başkan Adayı Felat Aygören, Eğil Belediye Başkan Adayı Fırat Seydaoğlu, Ergani Belediye Başkan Adayı Kemal Atabey, Hani Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Kayhan, Hazro Belediye Başkan Adayı Fuat Mehmetoğlu, Kayapınar Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Fırat, Kocaköy Belediye Başkan Adayı Şerafettin Yiğit, Kulp Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Yeprem, Lice Belediye Başkan Adayı Abdulhalık Tuncay, Silvan Belediye Başkan Adayı Mehmet Işıktaş, Sur Belediye Başkan Adayı Mehmet Dilek, Yenişehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Asena ve partililer katıldı.

Toplantıda konuşan Efkan Ala, Türkiye'nin hedeflerinin daha gelişmiş bir demokrasi, daha kalkınmış bir ekonomi ve daha huzurlu bir toplum olduğunu vurgulayarak, siyasetin problemleri en etkili şekilde çözmenin bir sanat olduğunu belirtti.

Ala, "Siyaseti seçtiğiniz ve burada olduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu ülkenin çocukları olarak sadece Türkiye'nin değil, Ortadoğu'dan Balkanlara kadar bizden umutla yardım bekleyen ülkelere de çare bekleyecek gençler burada. Onun için surlar şehrinden diyorum ki; surlar kadar sağlam bir geçmişimiz ve bir birliğimiz var. Bunu Allah'ın izniyle milletin hizmetine sunacağız. Türkiye'nin hedefleri; daha gelişmiş bir demokrasi, daha kalkınmış bir ekonomi, daha huzurlu bir toplumdur. Bunu da biz bu şehirlerimizle başaracağız. Bu kararlılık ve azim olduktan sonra inanın kardeşlerim biz önümüze siyasi otoban yaparız ve yeni bir anayasayla da Türkiye'yi taçlandırırız. Yeter ki inancımızdan bir şey eksilmesin" dedi.

31 Mart seçimlerinin yeni yüzyılın ilk seçimi olması sebebiyle tüm il ve ilçeler için önemli bir dönüm noktası olacağını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ise Diyarbakır'ın terörle mücadeledeki azim ve kararlılığı sayesinde artık kültürü, tarihi, kardeşliği ve samimiyetiyle anılan bir şehir haline geldiğini ifade etti. Bakan Işıkhan, Diyarbakır annelerinin terör örgütlerine karşı gösterdiği direnci vurgulayarak, seçimlerin önemine dikkat çekti.

Yapılan konuşmaların ardından adaylar katılımcılara tanıtılmasıyla program son buldu.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE