HÜDA PAR Batman İl Başkanı Şahin'den Ramazan Bayramı mesajı HÜDA PAR Batman İl Başkanı Şahin'den Ramazan Bayramı mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, partisinin 'Genişletilmiş Seçim İşleri Başkanları Toplantısı'nda yaptığı basın açıklamasında, seçim günü sandıklarda partileri adına 420 bin müşahit görevlendireceklerini belirtti. Yavuz, 24 Şubat'ta resmi sandık kurulu üyelerinin listesini tam ve eksiksiz bir şekilde teslim ettiklerini ifade ederek, aday tesliminin tüm belediyelerde, büyükşehirlerde, illerde, ilçelerde ve beldelerde kusursuz bir şekilde gerçekleştirildiğini vurguladı.

Partisinin titiz bir çalışma yürüttüğünü dile getiren Yavuz, diğer partilerin bazılarının 17.00'den sonraya kaldığı için seçime gireme hakkını kaybettiğini söyledi. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel başkanının ilçesi Saruhanlı'da vermediği listeler nedeniyle seçime katılamayacağını belirten Yavuz, bu duruma düşmemek için AK Parti'nin çok titiz bir çalışma yürüttüğünü ifade etti.

Seçim günü için planlarını açıklayan Yavuz, partileri adına 420 bin müşahitin yanı sıra okul sorumluları, kat sorumluları, çağrı merkezi sorumluları gibi görevlendirmelerle birlikte toplamda 2 milyon teşkilat mensubunun aktif olarak görev alacağını söyledi. Bu sayının koordinasyonunun sağlanması, eğitimlerin verilmesi ve bilgilendirmelerin yapılması için gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirten Yavuz, seçim gününün büyük bir organizasyon gerektiren önemli bir gün olduğunu vurguladı.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE