TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden ve 77 puanla lider konumda bulunan Amed Sportif Faaliyetleri Başkanı Aziz Elaldı, Kayapınar ilçesindeki Amedspor Şeyhmus Özer Tesisleri'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Elaldı, Iğdır maçıyla ilgili çeşitli zorluklar yaşadıklarını dile getirdi. 

Stadyumun toplam kapasitesinin 33 bin kişi olduğunu ancak emniyet ve belediyenin verilerine göre hafta sonu Diyarbakır'a yaklaşık 1 milyon kişinin gelmesinin beklendiğini aktardı.

Emniyetin 600 bin, belediyenin ise 1 milyon kişilik tahminlerine değinen Elaldı, "Sevincimize ortak olmak ve karnavala katılmak için bu ziyaretçilerin geleceğini biliyoruz. Çoğu, şampiyonluk maçını bizzat stadyumda yaşamak istiyor ancak bilet satışlarımız tükenmiş durumda. Bu durum bazı tatsızlıklara yol açtı. Büyük organizasyonlarda eksiklikler olabilir, ancak talep fazla olduğunda ne kadar dikkatli olursak olalım bazı aksaklıklar yaşanabilir. Taraftarlarımızdan, camiamızdan ve halkımızdan bu konuda anlayış bekliyoruz" dedi.

Şehit Mehmet Uzan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Futbol Takımı, Turnuva Şampiyonu! Şehit Mehmet Uzan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Futbol Takımı, Turnuva Şampiyonu!

İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından alınan taraftar yasağına da değinen Elaldı, "Iğdır'dan gelen arkadaşlarımızla bu maçı birlikte izleyeceğiz. İskenderun'da yaptığımız tribünü burada da kuracağız. Iğdır'dan gelecek olan taraftarları misafir edeceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA