Amedspor’da Kadro Netleşiyor Amedspor’da Kadro Netleşiyor

Amedspor, yeni futbol sezonunda Trendyol 1. Lig'de yer alacak ve bu doğrultuda mevcut kulüp binası ile Şehmus Özer Tesisleri'nde önemli iyileştirmeler yapıyor.

Şehmus Özer Tesisleri, Talaytepe mevkiinde bulunuyor ve ilk etapta dış cephe çalışmaları için iskele kurulumu tamamlandı. İç taraftaki iyileştirme çalışmaları da hızla ilerliyor.

Futbolcuların konaklama alanları yeniden düzenleniyor; bazı küçük odalar birleştirilerek geniş kullanım alanları oluşturulacak. 75 odalı tesislerin kullanım alanı genişletilerek oda sayısı 50'ye indirilecek. Giriş katındaki sporcu toplantı salonu ise artık yemekhane olarak hizmet verecek. Ayrıca tesis dışındaki boş alan, çok amaçlı bir fitness alanına dönüştürülecek ve tesis genelinde kapsamlı ve modern fitness ekipmanlarıyla donatılacak.

Aynı zamanda tesisin içinde bulunan iki futbol antrenman sahası da yeniden düzenleniyor: çim saha bakımı ve onarımı yapılacak, yan sentetik çim sökülerek doğal çim sahaya dönüştürülecek. Bu sahalar için çalışmalar hızlandırıldı ve profesyonel peyzaj mimarları gözetiminde devam ediyor.

Kaynak: FIRAT KARAHAN