Antalya'nın Aksu ilçesi Kumköy Sahili'nde denize sıfır konumda bulunan çardaklarda çıkan yangında iki çardak kül oldu. Geçtiğimiz yıl aynı bölgede meydana gelen yangında da dört çardak kullanılamaz hale gelmişti.

Cizre'de 46.584 öğrenci karne heyecanı yaşadı Cizre'de 46.584 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Olay, saat 21.45 sıralarında Neriman Yıldız'a ait çardakta henüz bilinmeyen bir nedenle başladı. Kısa sürede yayılan alevler, yan tarafta bulunan bir diğer çardağa da sıçradı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alındı. Yangında iki çardak tamamen yanarak küle dönerken, can kaybı ya da yaralanma yaşanmadı.

Kumköy Kültürü Koruma Geliştirme ve Yaşatma Derneği Başkanı Abdullah Kaya, yangını gören bölge sakinlerinin, çardakların çatı kısmında bulunan güneş panelinden kıvılcım çıktığını ve ardından bir anda alev aldığını, ayrıca tüp patlama sesi duyduklarını aktardı. Ekipler, yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme başlattı.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında aynı bölgede çıkan yangında dört çardak kül olmuştu. Olay sonrasında bölge sakinleri yangının kundaklama sonucu çıktığını iddia etmişti.

Kaynak: İHA