Kış aylarının gelmesiyle birlikte araç sahiplerine yapılan önemli uyarılara dikkat çekiliyor.

Düzce’deki Araç Bakım Servis Müdürü Ümit Sel, araçların kışa hazırlanması gerektiğini belirterek, "Zorlu kış şartları öncesinde araçlarda dikkate alınması gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu konuda sürekli bilgilendirme yapıyoruz. En kritik konulardan biri de antifriz, yani motor suyudur. Eğer aracınızın motorunda sadece su bulunuyorsa ve antifriz eklenmemişse, donma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle sabahları eksi derecelerde uyanabildiğimiz kış günlerinde, motor bloğunu antifriz olmaksızın kullanmak, radyatörü patlatabilir, hortumları zarar verebilir, plastik aksamı etkileyebilir veya alüminyum gövdeleri radyatörlere zarar verebilir. Bu nedenle yaz ve kış aylarında mutlaka motor suyunda antifriz kullanılmasını öneriyoruz" şeklinde konuştu.

5 bin yıllık tarihi Sille’de son yılların en karsız kışı geçiyor 5 bin yıllık tarihi Sille’de son yılların en karsız kışı geçiyor

Ayrıca, soğuk havalarda kışlık cam suyu kullanımına da vurgu yapan Sel, "Bu öneriler, sürücülerin yolda mağduriyet yaşamamaları için büyük önem taşıyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA