Son olarak, Tanzanya'nın Dodoma kentinde gerçekleştirilen yardım çalışmaları ile hayırseverlerin bağışladığı kurbanlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Tanzanya, özellikle kırsal bölgelerde, yüksek yoksulluk oranları ve sınırlı ekonomik fırsatlarla mücadele eden bir ülke.

Dodoma bölgesi de bu sıkıntılardan muaf değil. Birçok aile, günlük gıda ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor, temiz su ve temel sağlık hizmetlerine erişim konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor. Avrupa Yetim Eli'nin gerçekleştirdiği yardım çalışmaları, bu çaresizlik içinde umut ışığı oluyor.

Yapılan yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Avrupa Yetim Eli Gönüllüsü Abdulvahap Kaplan, Özellikle Dodoma bölgesindeki yetim ve fakir ailelere kurbanları ulaştıracaklarını söyledi.

"Birçok aile, günlük temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlanıyor"
Kaplan, Dodoma bölgesindeki yoksul ve yetim ailelerin zor yaşam koşullarına dikkat çekerek, bu tür yardımların bölge halkı için ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Kaplan, "Birçok aile, günlük yaşamlarını sürdürmek için gerekli temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlanıyor. Bizler, Avrupa Yetim Eli olarak bu ihtiyaçları bir nebze de olsa hafifletebilmek için buradayız," dedi.

Taşkın: Kültürümüzü canlı tutan esnaflarımızın yanındayız Taşkın: Kültürümüzü canlı tutan esnaflarımızın yanındayız

Kurban dağıtımının ardından, Tanzanyalı köylüler topluca dua ederek, bu hayra ortak olan Avrupa Yetim Eli ve tüm hayırseverlere teşekkür ettiler. 

Kaynak: İLKHA