Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin yaşamlarına ve geleceklerine dokunan çeşitli projeleri hayata geçirerek dikkat çekiyor. "Bağlar Projelerle Büyüyor" sloganıyla Ramazan ayında da etkinlikleriyle adından söz ettiren müdürlük, geçmişi gelecekle buluşturarak kültürel mirası yaşatmayı ve öğrencileri geleceğe hazırlamayı amaçlıyor.

Whatsapp Image 2024 03 20 At 22.05.18

"Asrın Felaketine Karşı Hep Birlikte" adlı projeyi Bağlar Kaymakamı İsmail Pendik, Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Elaltuntaş, Şube Müdürü Hakan Çetinkaya ve Süleyman Demirel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Müzeyyen Eken'in liderliğinde ve Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Proje Koordinatörü Seda Coşkun Eliküçük'ün koordinasyonunda gerçekleştirildi. Bu proje, Kayapınar Konteyner Kent'te hayata geçirildi.

Diyarbakır'da Parklarda Bahar Coşkusu Diyarbakır'da Parklarda Bahar Coşkusu

Whatsapp Image 2024 03 20 At 22.05.18 (1)

Proje kapsamında, Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Süleyman Demirel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle birlikte çocuk gelişimi ve eğitimi, grafik ve fotoğraf, güzellik ve saç bakımı gibi alanlarda hizmetler sunuldu. Ayrıca, meslek liselerinin önemi ve Ramazan Ayı kültürel değerleri vurgulanarak farkındalık oluşturuldu. Diyarbakır'da ilk defa uygulanan proje kapsamında, okul öncesi dönemdeki öğrencilere çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu etkinlikler arasında yüz boyama, çocuk oyunları, hediye dağıtımı, imgesel resim çalışmaları, kadınlara yönelik saç ve yüz bakımı, saç kesimi, saç boyama ve fön hizmetleri yer aldı.

Kaynak: CENGİZ ARSLAN