Hekim ve sağlık çalışanlarının Gazze yürüyüşü 32. haftasında Hekim ve sağlık çalışanlarının Gazze yürüyüşü 32. haftasında

Alanya'nın eşsiz lezzetleriyle dolu bir şölen olan 22. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali, Lifos Alanı'nda dopdolu geçiyor. Bu yılın gözdesi ise Alanya'nın coğrafi işaretli tescilli lezzeti fıstıklı limonata. Alanya Belediyesi'nin öncülüğünde 17 Nisan 2024'ten itibaren tescillenmiş bir lezzet olan fıstıklı limonata, festivalde meraklılarıyla buluştu. Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, tanıtım etkinliğinde vatandaşlarla bir araya gelerek festivalin önemine vurgu yaptı.

Fıstıklı limonatanın festivaldeki standı Lifos Alanı'nda konumlandırıldı ve ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başardı. Geleneksel bir tat olan fıstıklı limonata, misafirlere ikram edilirken büyük beğeni topladı. Belediye Başkanı Özçelik, standı ziyaret ederek geleneksel lezzeti tanıttı ve ziyaretçilerle sohbet etti. Hem yerel halkın hem de yerli ve yabancı turistlerin beğenisini kazanan fıstıklı limonata, Alanya'nın kültürel mirasını ve zengin lezzetlerini tanıtmak adına önemli bir rol oynadı.

Başkan Özçelik, fıstıklı limonatanın Alanya için özel bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, çocukluğundan hatırladığı ve şimdi tescillenmiş bir lezzet haline gelen bu içeceği anlattı. Özçelik, "Alanya'nın fıstıklı limonatası, coğrafi işaretimizle artık bizim. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. Ayrıca, "Limonatayı soğuk ve fıstıklı içmeyi unutmayın, gerçekten damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor." diyerek herkesi Lifos Alanı'na fıstıklı limonata içmeye davet etti.

Başkan Özçelik tescilli fıstıklı limonatayı tanıttı

Başkan Özçelik tescilli fıstıklı limonatayı tanıttı-1

Başkan Özçelik tescilli fıstıklı limonatayı tanıttı-2

Kaynak: İHA