İşgal kuvvetleri, vakti Batı Şeria'nın kuzeyindeki Tubas şehrine baskın düzenledi .İşgalcilerin, şehre doğu girişinden saldırıya başladığı, çatışmalar çıktığı, buldozer eşliğinde askeri takviye gönderip, keskin nişancılarını birden fazla noktaya konuşlandırdığı, iki eve baskın düzenlediği ifade edildi.

ABD ve İngiltere Yemen'e hava saldırısı düzenledi ABD ve İngiltere Yemen'e hava saldırısı düzenledi

İşgal kuvvetleri ayrıca Ramallah ve Al-Bireh bölgelerine de baskın düzenleyerek 3 genci esir aldı.El Halil'in kuzeyindeki Halhul kasabasına da baskın düzenleyen işgalciler, burada daha önce serbest bıraktıkları bir esiri, oğlunu ve başka bir genci esir aldı.Gece saatlerinde de Tulkerim'in doğusundaki Ramin köyüne baskın düzenleyen işgal kuvvetleri, bölgede Filistin haritası ve köydeki şehitlerin isimlerinin yer aldığı Şehitler Anıtı'nı tahrip etti.

Ayrıca bir kafeye baskın düzenleyen işgalciler, içerideki çok sayıda genci sorguya çekti. Bölgede bazı vatandaşları araç ve evlerinde de aramalar yapıldığı kaydedildi.

Nablus'un batısındaki Sarra kasabasında da akşam saatlerinde  işgal kuvvetlerini kurşunlarıyla bir genç yaralandı .Yine akşam saatlerinde Kalkiliye'nin doğusundaki Hacca köyüne baskın düzenleyen işgalciler aramalar yaptı, herhangi bir kimseyi esir almadan buradan ayrıldı.

Ramallah'ın doğusundaki Silwad kasabasına da akşam baskın düzenleyen işgalciler, en az 3 genci esir aldı, bunlardan birini daha sonra serbest bıraktı.Ayrıca Ramallah'ın kuzeyindeki Atara köyünden minibüs sürücüsü Fares Hatem Kadadha adlı adamın da kontrol noktasında işgal kuvvetleri tarafından esir alındığı kaydedildi.Akşam saatlerinde Cenin şehrinin Ya'bad kasabasına baskın düzenleyen işgalciler, bir genci esir alırken gencin motosikletine el koydu.

Kaynak: İLKHA