Batman'da Bahçelievler Mahallesi 1620'nci Sokak'ta yakında açılışı gerçekleşecek olan 6 katlı yeni Batman Belediyesi hizmet binasına 'Batman Büyükşehir Belediyesi' tabelası asıldı. Bu durum, kentte büyükşehir statüsü olmamasına rağmen belediye binasına böyle bir tabela asılmasını ve bunun sosyal medyada Batmanlılar tarafından 'Büyükşehir olduk' şeklinde paylaşımlara yol açmasını beraberinde getirdi. 

Çocuklar bayram harçlıklarını Gazze'ye bağışladı Çocuklar bayram harçlıklarını Gazze'ye bağışladı

Btm2

Ancak, tabelanın gündeme gelmesinin ardından belediye tarafından 'büyükşehir' kısmı perdeyle kapatıldı. Bu durum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Mart'ta yapılacak ziyaretinde müjdeyi vereceğini umanlar arasında büyük ilgi gördü.

Batman Belediyesi'nin tabelayla ilgili yaptığı açıklamada, "Büyükşehir vizyonumuz doğrultusunda, Batman'ın gelecek 50 yılını planlama ve inşa etme sürecini temsil eden 'Batman, Türkiye'ye model olacak ve Büyükşehir'e giden yolun taşlarını tek tek döşüyoruz' konseptine uygun olarak hizmet binalarında da aynı yaklaşımı benimsiyoruz" ifadelerine yer verdi. 

Belediye, tabela ile Batman'ın gelecekteki büyükşehir statüsüne vurgu yapmak ve bir miras bırakmak amacıyla asıldığını belirtti. Ayrıca, tabela üzerindeki 'Büyükşehir' kısmının üzerinin perde ile kapatıldığı ve bu perdenin Batman'ın büyükşehir olması durumunda kaldırılacağı bilgisi paylaşıldı. Bu şekilde, Batman'ın büyükşehir olması halinde tabela 'Batman Büyükşehir Belediyesi' olarak görünecek. Belediye, "Batman'ı Büyükşehir'e hazırlıyoruz. Büyükşehir'e giden yolun taşlarını teker teker döşüyoruz. Batman, Büyükşehir olacak" şeklinde konuştu.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE