Kozluk Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri için düzenlenen mezuniyet törenine; okunan mevlit, öğrencilerin heyecanı ve ailelerin duygu dolu anları damgasını vurdu.

TYT sınavına giren öğrenciler: "Sınav, geçen seneye göre daha zordu" TYT sınavına giren öğrenciler: "Sınav, geçen seneye göre daha zordu"

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının sonunda mezun olmaya hak kazanan 12. Sınıf öğrencilerinden 42 kişi için okulun konferans salonunda mezuniyet töreni düzenlendi.

Kozluk Milli Eğitim Şube Müdürü Cahit Taş, Batman Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Çetin Doyar, İlçe Müftülüğü Vaizi Muhammed Ay, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katıldığı programın sunuculuğunu okul öğretmenlerinden Farabi Önal yaptı.

Programda kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Erkan Alayım, mutluluğu ve hüznü bir arada yaşadıklarını söyledi.

Kuran'dan örnekler vererek konuşan Alayım, "Öğrencilerimizin mezun olmasının mutluluk ve hüznünü bir arada yaşıyoruz. 4 yıl önce bizlere teslim edilen evlatlarımızı bilgi ve donanım bakımından bir üst seviyeye çıkarmanın gururunu yaşıyoruz. Öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında mutluluklar dileriz." dedi.

Ardından, müftülük personeli imam-hatip Hasan Ekinci, Kürtçe mevlit okudu. Hüznün ve sevincin bir arada yaşandığı programda, öğrencilerin 4 yıl boyunca biriktirdiği anılar slayt eşliğinde tekrar hatırlandı.

Öğrencilere temsili diplomaların verildiği törende velilerin mutluluk gözyaşları aktı. Tören, mezun öğrencilerin okul bahçesinde havaya kep atmalarının ardından sona erdi. 

Kaynak: İLKHA