Olay, 23 Eylül 2023 tarihinde gece saatlerinde Beşiktaş-Bebek Sahilinde yaşandı. Çalıştıkları tekneden gece saatlerinde paydos eden ve evlerine gitmek için taksiye binmek isteyen Mazlum Doğan (24) ile Engin Göregen (24), kısa mesafe için yolcu alma istemediği gerekçesiyle taksi sürücüsüyle tartıştı.

Ticaret Bakanlığından Mersin ve İstanbul’da kaçak eşya operasyonu Ticaret Bakanlığından Mersin ve İstanbul’da kaçak eşya operasyonu

O esnada yoldan geçerken tartışmaya müdahil olan ve alkollü oldukları belirlenen 2'si kız 2'si 18 yaşından küçük 6 kişinin bıçaklı saldırısına uğrayan Mazlum Doğan v Engin Göregen vefat etti.

Olayın yaşandığı geceni sabahında gözaltına alınan 6 kişiden 2 kız denetimli serbestlik ile bırakıldı. 18 yaşından küçük olan 2 kişi ise çocuk şubeye gönderilerek yapılan işlemlerin ardından tutuksuz yargılanmaları için serbest bırakıldı. 18 yaşından büyük olan 2 kişi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayın ardından yaklaşık 9 ay geçtikten sonra hazırlanan iddianameler sonrasında ilk duruşma 13 Haziran 2024 tarihinde gerçekleşti ve ilk celsede karar çıkmayınca duruşma 3 ay sonrasında ertelendi.

Yaşanan olayla ilgili İLKHA muhabirine konuşan Engin Göregen'in ağabeyi Fırat Göregen, suçluların hak ettiği cezayı bulmalarını istedi.

Göregen, Kardeşim 9 ay önce Beşiktaş-Bebek Sahilinde bir teknede çalışmaktaydı. Gece saat 01.00- 01.30 civarında eve gitmek için taksiyi beklerken telefonla konuşuyordu. 4 kişilik bir gruba denk geliyorlar. Yanlarından geçerken telefonda arkadaşıyla uygunsuz konuşuyor. Onlarda 'bize mi söyledin?' diye karşılık veriyorlar. Kardeşim ve arkadaşı Mazlum Doğan, 'size söylemedik' der demez karşı tarafın saldırısına uğruyorlar. Saldırı esnasında 4'ü birden kardeşim Engin Göregen'e bıçakla saldırıyorlar. Bıçakladıkları halde ısrarla 4'ü birden kardeşimi öldürmeye teşebbüs ediyorlar ve öldürüyorlar. Kardeşim yere düşünce arkadaşı Mazlum Doğan, aldığı bıçak darbesinin ardından olay yerinden kaçmaya başlıyor. Şahıslardan biri arkasından takip ediyor ve yenide bıçaklıyor. Mazlum Doğan olay yerinde vefat ediyor. O esnada kardeşim yaralı olduğu halde darp edilmeye devam ediliyor. Olayla ilgili tüm kamera kayıtları polisin elinde. Biz, adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Suçsuz, günahsız kardeşimi katlettiler. Suçluların gereken cezayı almalarını istiyoruz. Mahkeme oldu ama sonuçlanmadı, ikinci celseye kaldı. Talebemiz, potansiyel suçluların bir an önce gerekli cezayı almalarıdır." dedi. 

Kaynak: İLKHA