Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, yaptığı açıklamada, yerel gazetelerin önemine değinerek yerel gazetelerin kamuoyunun gözü kulağı olduğunu ve desteklerin kesilmemesini belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çiftçi, "Tasarruf tedbirlerine kurban edilmeyecek en önemli konulardan birisi de basına destektir. Basınımızın ayakta kalması için ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Çok zor şartlar altında görevini icra etmeye çalışan basınımız kamuoyunun gözü, kulağı ve kalemidir. Bu önemli görevi göz ardı edemeyiz." dedi.

Adana Tarım İl Müdürlüğünden göçerlere içme suyu tankı Adana Tarım İl Müdürlüğünden göçerlere içme suyu tankı

"Basına destek konusunda duyarlı olmalarını istiyoruz"

Çiftçi, "Genel olarak esnaflarımızın zaten gider maliyetleri çoğalmıştır. Desteklerimiz olmazsa ayakta kalmakta zorlanacaklardır. Çünkü gelirleri kesilirse, bir yere kadar kendi imkânlarına güçleri yetecektir. Bunun için başta tüm esnaflarımızı sonra da tüm kurumlarımızı basına destek konusunda duyarlı olmalarını istiyoruz. Bizler Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak yerel basınımızı önemsiyor ve desteğimizi sunuyoruz. Elimizden geldiği kadar desteklemeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu. 

Kaynak: İLKHA