ABD yönetimi, "Refah kentinde sivillerin hayatının tehlikeye girebileceği endişesiyle" siyonist rejime "mühimmat transferinin askıya alındığını" doğruladı.

Alınan karar kapsamında, bin 800 adet 900 kilogramlık bomba ile bin 700 adet 225 kilogramlık bomba sevkiyatının durdurulduğu belirtildi.

Avrupa, göçmenleri çölde bırakmak için gizli operasyonları finanse etmekle suçlanıyor Avrupa, göçmenleri çölde bırakmak için gizli operasyonları finanse etmekle suçlanıyor

ABD Başkanı Biden, CNN kanalına verdiği röportajda yönetiminin geçen hafta yaklaşık 900 kiloluk bombaların siyonist rejime sevkiyatını durdurmasına ilişkin konuştu.

Biden, "Gazze'deki siviller bu bombaların sonucunda ve (israilin) sivil yerleşim merkezlerine girdiği diğer şekillerde öldürüldü" yorumunu yaparak Filistinli sivillerin öldürülmesinde Amerikan üretimi bombaların kullanıldığını kabul etmiş oldu.

Daha önce de birçok kez siyonist rejim sözde Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu Refah'a yönelik kapsamlı bir kara saldırısına girişmemesi konusunda uyardığını belirten Biden, "Eğer Refah'a girerlerse, henüz (kapsamlı bir saldırıyla) girmediler, eğer girerlerse o zaman Refah'ta ve diğer şehirlerde kullanılan silahları göndermeyeceğimi açıkça belirttim" diye konuştu.

Biden, siyonist rejimin güvenliğini sağlama taahhütlerine halen bağlı oldukları da belirtti. 

Kaynak: İLKHA