Bingöl’de önceki gece başlayan yağmur bugünde devam etti. Yağan yağmur sonucu Kaleönü Mahallesi'nde bir gıda bayisinin deposunu su bastı, 1 milyonluk hasara sebep oldu.

Konuyla ilgi açıklamalarda bulunan iş yeri sahibi Ahmet Burkay, “Dün gece yağan, yoğun yağmurdan dolayı iş yerimizde ciddi anlamda bir su girişi oldu. Kanalizasyonların düzenli çalışmaması, belediyenin logar bacalarının tıkalı olması, mahallede bacalarda biriken bütün suların bizim iş yerine direnaj ve süzgeçlerden verdiği için ciddi anlamda şu anda bir zararımız var." dedi.

Samsun’da trafik kazası: 5 yaralı Samsun’da trafik kazası: 5 yaralı

Burkay, "Yetkililerden şimdiye kadar buraya gelip bizi soran olmadı. Belediye başkan yardımcısını aramıştım. Zaten belediyenin vidanjör ve miski ekibi gelip bu logarlarda çalışma yaptıktan sonra şu anki su seviyesi biraz daha düştü. Sabah yaklaşık 70-80 santimdi, şu anda bir diz boyunun çok çok altına indi." ifadelerini kullandı.

Zararının bir milyon civarı olduğunu aktaran Burkay, "Burada ortalama 25 ton toz şekerimiz vardı. Yeni almıştık. Kısmet olmadı. Geri kalan diğer içecek gruplarında bazılarında zarar oldu." dedi. 

Kaynak: İLKHA