Dünya genelinde ihtiyaç sahibi ailelere destek olan Umut Kervanı, bu kez Ramazan Ayı vesilesiyle Diyarbakır'daki ailelere ulaşmak üzere 750 TL değerindeki gıda paketlerini dağıtıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Diyarbakır Umut Kervanı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Olgun, Ramazan ayı süresince gerçekleştirdikleri yardım faaliyetlerinin sadece gıda paketleriyle sınırlı kalmayacağını, aynı zamanda bayram öncesinde çocuklara yönelik giydirme programları düzenleyeceklerini belirtti. Olgun, hayırseverlerden destek beklediklerini ifade ederek, "Diyarbakır Umut Kervanı olarak Ramazan Ayı'na yönelik hazırlıklarımızı tamamladık. Gıda paketlerimizi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmayı hedefliyoruz. Ancak bu yardım faaliyetiyle sınırlı kalmayacak, önümüzdeki günlerde çocuk giydirme programımızı da hayata geçireceğiz" dedi.

Olgun, konuşmasının devamında, "Ramazan Bayramı öncesinde çocuklara yönelik planladığımız giydirme programına katkı sağlamak isteyen hayırseverlerimize çağrıda bulunuyoruz. Bu güzel girişime sponsor olabilir, minik yürekleri sevindirebilirler" diye ekledi.

Diyarbakır'da acı olay: 2 çocuk babası balkondan düşüp öldü Diyarbakır'da acı olay: 2 çocuk babası balkondan düşüp öldü

Yapılan yardım çalışmalarına katkı sunmak isteyen hayırseverlere teşekkürlerini ileten Olgun, "Rabbim, şu ana kadar desteklerini esirgemeyen tüm bağışçılarımızdan razı olsun. Ramazan ayının ve ardından gelecek olan bayramın hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İLKHA