Bismil İlçesinde Türkiye Satranç Federasyonu öncülüğünde Bismil Kaymakamlığı, Bismil Belediyesi ve Bismil İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü’nün organizasyonu bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Ulusal Satranç Turnuvası yapılan final müsabakaları ile tamamlandı.

Cumhuriyetin 100. Yıl Hamlesi temasıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Geleneksel Ulusal Satranç Turnuvası Bismil İlçesinde 11 Kasım tarihinde başlamıştı.9 Kasım’da başvuruların sona erdiği turnuvaya 3 kategoride toplam 150 sporcu katıldı. Bismil İlçe Gençlik Spor Merkezi Kapalı Spor Salonunda yapılan müsabakalar zorlu ve keyifli geçti.

Ödül töreni düzenlendi
Bismil 2. Ulusal Satranç Turnuvası’nda dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlendi. Tekel Mahallesinde bulunan Bismil İlçe Gençlik Spor Merkezi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Enver Hakan Zengince, Cumhuriyet Başsavcısı Enes Kocakale, İlçe Jandarma Komutanı İsmail Bel, Bismil İlçe Emniyet Müdür Vekili İnan Kılıçoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Cengiz Özaydın, Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Akyol, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Üçköylüoğlu, İl Gençlik Spor Müdürü Nüammer Uslu, Diyarbakır Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Abdulbaki Karabulut, İlçe Gençlik Spor Müdürü Tekin Kaya, Türkiye Satranç Federasyonu Temsilciler Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Bismil ilçesinden kurum amirleri, sporcular ve aileleri katıldı.

bismildyb

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan törenin ardından bir konuşma yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Enver Hakan Zengince, salondakileri selamladı. Zengince, başarılı sporcuları ve turnuvaya katılan tüm yarışmacıları tebrik ederek, yarışmada emeği geçen tüm kurum ve şahıslara teşekkür ettiğini belirtti. Zengince, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen kurumların yöneticilerine plaket verdi.

dybbismil2

Zengince’nin konuşmasının ardından tüm kategorilerde başarılı olan sporcular sahneye davet edilerek ödülleri takdim edildi.Yarışmanın ana kategorisi olan A kategorisinde dereceye girenlere ödüllerini Kaymakam Zengince takdim etti.

A Kategorisinde dereceye girenler;
1.ŞEHMUS DAMAR
2.AHMET ÖZTEKIN
3.DEMHAT ZEREY
4.ERDAL ÜNEŞİ
5.KADIR KUTAYÖZCAN
6. VEYSI AYSOY
7.ABDURRAHMAN DÜZGÜN
8.CEMIL CICEK
9.ORHAN ÇELEBİ
10.IHSAN KILIÇ

B Kategorisinde dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Türkiye Satranç Federasyonu Temsilciler Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu’nun ellerinden aldılar.

B Kategorisinde dereceye girenler;
1.İLYAS TİMUŞEV
2.ALHAC MUHAMMED AHMET
3.KAĞAN HARMANSA
4.HAYATI TOKSAN
5.MAHSUM KARATAŞ
6.MUHAMMED YILMAZ
7.IBRAHIM HALIL DOĞRU
8.BEDRAN ŞEHMUS VURAL
9.IHAB TAWEL
10.FIRAT AKYÜZ

C Kategorisinde dereceye giren sporcular, ödüllerini Bismil Cumhuriyet Başsavcısı Enes Kocakale’nin ellerinden aldılar.

C Kategorisinde dereceye girenler;

1.MEHMET AZAT AKKUŞ
2.LORAN EREN
3.AHMED TAHA ÖZÜMCÜ
4.BERAT İĞREK
5.UMUT YIKILMAZ
6. YAKUP TARIM
7.AHMET ASSUR ATEŞ
8. MİRZA DORUK GÜNAY
9.DENİZ ŞAHİN

10.MUHAMMED BARAN AY

A Kategorisi en iyi yerel yarışmacılar kategorisinde dereceye giren yarışmacılara ödüllerini İl Gençlik Spor Müdürü Nüammer Uslu takdim etti.

A kategorisi en iyi yerel kategorisinde dereceye girenler
1.    ŞEHMUS USLU
2.    MURAT AKYÜZ

B Kategorisi en iyi yerel yarışmacılar kategorisinde dereceye giren yarışmacılara ödüllerini Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Üçköylüoğlu takdim etti. 

B kategorisi en iyi yerel kategorisinde dereceye girenler
1.MAHSUM KARATAŞ
2.FIRAT AKYÜZ
3.SÜLEYMAN ATES

C Kategorisi en iyi yerel yarışmacılar kategorisinde dereceye giren yarışmacılara ödüllerini Diyarbakır Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Abdulbaki Karabulut takdim etti.

C kategorisi en iyi yerel kategorisinde dereceye girenler
1.LOREN EREN
2.AHMET ASURATEŞ
3.MIRZA DORUK GÜNAY

B Kategorisi En İyi Kadınlar, kategorisinde dereceye giren yarışmacılara ödüllerini Bismil İlçe Jandarma Komutanı İsmail Bel takdim etti.

B Kategorisi En İyi Kadınlar kategorisinde dereceye girenler
1. TUANA ABAK
2. İLAYDA BAYDEMİR

C Kategorisi En İyi Kadınlar, kategorisinde dereceye giren yarışmacılara ödüllerini Bismil İlçe Emniyet Müdür Vekili İnan Kılıçoğlu takdim etti.

C Kategorisi En İyi Kadınlar kategorisinde dereceye girenler
1.LEYAL HİRASARI
2.BAHAR ECE MAKİŞİ
3.BEGÜM AVA

Kaynak: HABER MERKEZİ - Fırat KARAHAN