Diyarbakır'ın Bismil İlçesi Işıklar Mahallesi'nde Muhammed Recai Arslan Yatılı Kur'an Kursu'nda bir araya gelen bölge alimleri ve Kur'an kursu, önemli bir buluşmaya imza attı.

Diyarbakır’da 45 Yunus Polisi Mezun Oldu Diyarbakır’da 45 Yunus Polisi Mezun Oldu

Whatsapp Image 2024 05 11 At 14.45.03 (1)

İttihad-ul Ulema'dan Molla Aburrahman, Molla Abdurrahman Kankırte, Molla Veysi Ezgin, Molla Zülküf Taş, Molla Mehmet Emin Yıldız, Molla Musa Kılıç, Molla Tayyip Elçi, Molla Lokman Ocakhanouglu, Molla Mahfuz Kaşım, Molla Mesut Eser ve Muhammed Recai Arslan Yatılı Kur'an Kursu hocalarından Molla Abdullah Arslan, Molla İbrahim Arslan gibi tanınmış isimler, samimi bir ortamda bir araya gelerek dini ve toplumsal konuları ele aldılar.

Toplantıya iş insanı ve geçtiğimiz dönem Ak Parti Diyarbakır milletvekili adayı Tahsin Arslan da katılarak destek verdi. Buluşmada, Gazze'deki zor durumdaki insanlar için dualar edildi ve onlara destek olunması gerektiği vurgulandı.

Sohbetlerin yanı sıra, bölgedeki dini ve sosyal meselelere yönelik çözüm önerileri de masaya yatırıldı. Katılımcılar, birlik ve dayanışma içinde hareket edilmesi gerektiğini vurgulayarak, toplumun her kesiminin ihtiyaçlarına duyarlı olunması gerektiğini belirttiler.

Bu anlamlı buluşma, bölgedeki dini ve sosyal hayata katkı sağlayacak yeni adımların atılmasına vesile olması bekleniyor. 

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE