Kurban Bayramı vesilesiyle 'Kurbanınız Umut Olsun' çağrısıyla aylar öncesinden çalışma başlatan Bursa Umut Kervanı Derneği, hayırseverlerin kurban bağışı vekâletlerini alarak gönüllüleriyle birlikte 'Kurban Kesim Organizasyonu'nu gerçekleştirdi.

Umut Kervanı Bursa gönüllüleri tekbirler ve salâvatlar eşliğinde vekâleten verilen kurbanlık hayvanların kesimini gerçekleştirdi.

Kurbanınız Umut Olsun" sloganıyla başlattığı kurban bağışı çalışmalarıyla geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de ihtiyaç sahiplerine umut kapısı olan Bursa Umut Kervanı Derneği, aldığı kurban vekaletleriyle yüzlerce aileye kurban eti ulaştırmayı hedefliyor.

Hayırseverler tarafından bağışlanan kurbanlar kesilerek, görevliler tarafından ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

"Yüzlerce aileye kurban etini ulaştıracağız"

Yapılan çalışmalarla ilgili konuşan Bursa Umut Kervanı Derneği Başkanı Ahmet Cihan, "Başta Gazze'deki Müslümanların olmak üzere yeryüzündeki bütün Müslümanların bayramı mübarek olsun. Geleneksel hale getirmiş olduğumuz kurban çalışmamızı bu sene de yapıyoruz. Elhamdülillah yoğun bir teveccüh oldu. Gerek yurt içinde, gerek yurt dışında çok sayıda vekâlet aldık. Yurt dışındaki vekâletlerimizi gönderdik. Arkadaşlarımız orada çalışmalarını yapıyorlar. Bizler de bugün Bursa içinde verilen vekâletleri, kurbanları burada arkadaşlarımız parçaladılar, kestiler ve paketlediler. Yüzlerce aileye kurban etini inşallah ulaştıracağız. Bu vesileyle bizlere bu bağışta bulunan hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Kurban çalışmasına start verdiğimiz günden bu yana bizlere yardım eden bütün kardeşlerimizden de Allah razı olsun." diye konuştu. (İLKHA)

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Hatay" mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Hatay" mesajı
Kaynak: ilkha