Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde ormanlık alanda başlayan yangına, bin personel hava ve karadan müdahale ediyor.

Erzurum'da aranan 2 zanlı yakalandı Erzurum'da aranan 2 zanlı yakalandı

Yangın, bugün öğleden sonra saat 13.45 sularında Büyükorhan ilçesi Demirler köyü yakınlarında çıktı. Rüzgarın etkisiyle hızla yayılan alevleri gören vatandaşlar, durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine olay yerine arazözler ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangına havadan müdahale devam ederken, karadan ise 210 araç ve bin personel ile söndürme çalışmaları sürdürülüyor. Ekiplerin yoğun çabaları sonucunda yangın, 250 hektarlık bir alana yayıldı.

Yangında şu ana kadar herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadığı bildirildi. Bursa Valiliği ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada vatandaşları, ormanlık alanlara girmemeleri, anız yakmamaları, ateşle temizlik yapmamaları ve yangın riski oluşturabilecek maddeleri doğaya bırakmamaları konusunda uyardı. Ayrıca, olumsuzlukları hemen 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirmeleri çağrısında bulundu.

Yangından etkilenen tüm Bursalılara geçmiş olsun dileklerini ileten Valilik, vatandaşların bu süreçte dikkatli ve duyarlı olmalarını istedi.

Kaynak: iha