Ekmek teknesini tarihi Ulu Cami'nin yanına kuran ve seyyar tezgahında közde demlediği çayları satan Hasan Mert, bir vatandaşın gece çaycısını videoya çekip paylaşmasıyla birlikte tanınırlığı arttı. 8 yıldır aynı yerde çay sattığını ancak gece çaycısı olarak ünlendikten sonra müşteri sayısının arttığını belirten Mert, sosyal medyanın kendisine yeni müşteriler kazandırdığını ifade etti.

Hasan Mert, çayını közde demlemesinin vatandaşlar tarafından beğenildiğini söyledi. Güleryüzüyle her müşteriyi karşılayarak sadece para değil insan da kazandığını vurgulayan Mert, zamanında gece tostçuları olmadığı dönemde bile mücadele ettiğini belirtti. Çayının lezzeti ve samimi hizmet anlayışıyla müşterilerini memnun ettiğini dile getiren Mert, gelenlerin çoğunun sadece çay içmek için değil, sohbet etmek için de geldiğini belirtti.

Meteoroloji’den kar ve sağanak uyarısı Meteoroloji’den kar ve sağanak uyarısı

Çayı ilk defa deneyen bir müşteri, Hasan Mert'in çayının tadının harika olduğunu ifade ederek, odun ateşinde demlenmesinin farklı bir lezzet kattığını belirtti. Gece çaycısının işletme saati boyunca herkesi güleryüzle karşılaması ve samimi hizmeti, müşteriler arasında kalıcı bir izlenim bırakmış durumda.

Kaynak: İHA