Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Adıyamanlı hayırseverlerin katkılarıyla yüz yetimi giydirmeyi amaçladığını dile getiren Sağlam, şu ana kadar 55 çocuğu giydirdiğini ve giydirmeye devan edeceğini kaydetti.

Beytullah’dayım,  Hamdolsun Sana Ya Rab Beytullah’dayım,  Hamdolsun Sana Ya Rab

Yıllardır kendi imkanlarıyla yetim ve muhtaç ailelere sahip çıkmaya çalıştığını dile getiren Sağlam, "Yetimlerimiz 6 Şubat depreminin ardın maalesef ciddi oranda arttı. Yetimlere sahip çıkmak hem inancımızın bir gereği hem de geleceğe güvenle bakacak insanlar yetişmesine katkı sunmak için son derece önemlidir. Bu anlamda Peygamber Efendimiz, iki parmağını yan yana  getirerek kıyamet günü yetimlerle yan yana olacağını söylüyor. Bundan dolayı yetimleri sevmek ve sevindirmek apayrı bir duygudur. Bizde Yetimleri sevindirmenin manevi hazzından tatmak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da yetimlerimizi giydirmeye başladık." dedi.

"Hayırsever kardeşlerimizi yanımızda görmek isteriz"

Yetimlerin manevi olarak da desteklenmesi gerektiğine değinen Sağlam, "İlimizde deprem sonrası sayısı artan yetimlerimize hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor. Bizler sadece onların kıyafet ve ya karınların doyurulmasının yeterli olmadığını biliyoruz. Bundan dolayı onların manevi yönlerinin de beslenmesinin önemine binaen bazen il müftülüğü bazında bazen ise Mehmed Zahid Kotku Camii olarak faklı etkinlikler yapıyoruz. Bu etkinliklerimize katkı sunmak isteyen hayırsever kardeşlerimizi yanımızda görmek isteriz. Bu bayram yetimlerimizin sevinmesine vesile olan hayır sahiplerine de teşekkür ederim." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: İLKHA