Olay, 1 Temmuz’da öğle saatlerinde Çınar ilçesi Fatih Mahallesi’nde gerçekleşti. Mehmet Ç., sokak ortasında dini nikahla birlikte yaşadığı Aysun A.’ya şiddet uygulamaya başladı. Kadını arka arkaya yumruklayan Mehmet Ç.’yi görenler duruma tepki gösterdi. Müdahale edenler arasında bulunan Ali Fırat Arzu, Mehmet Ç.’yi yumruklayarak durdurdu. O anlar güvenlik kamerasına yansırken, olay yerine gelen polis, Aysun A. ve Mehmet Ç.’yi emniyete götürdü. Aysun A., Mehmet Ç.’den şikayetçi olmayarak, uzaklaştırma kararı talep etti ve kendi isteğiyle kadın sığınma evine gönderildi. Mehmet Ç. ise savcılık talimatıyla ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

15 Temmuz Şehitleri kabirleri başında anıldı 15 Temmuz Şehitleri kabirleri başında anıldı

‘Gururuma Yediremedim’

Mehmet Ç.’yi etkisiz hale getiren Ali Fırat Arzu, DHA’ya konuştu. Arzu, evine giderken olayı gördüğünü belirterek, “Birden kadını dövdüğünü fark ettim ve müdahale etmek için gittim. Kadını savunmasız görünce gururuma yediremedim. Benim yerimde kim olsa aynısını yapardı. Ailem de ‘İyi yapmışsın’ dedi. Kadına şiddete hayır diyerek müdahale ettim ve kadını kurtardım. Elimden geleni yaptım. Kadına yaklaşık 10 darbe vurdu. Dersini alsın diye ben de ona vurdum” dedi.

Esnaf Yahya Aslan ise olay nedeniyle üzüldüklerini ifade ederek, “Böyle olaylar ne Çınar’da ne de başka bir yerde yaşanmasın. Gerçekten üzüldüm. Bu tür davranışlar kabul edilemez. Kadına şiddete son verilmesi lazım. Umarım böyle olaylar cezasız kalmaz ve bir daha yaşanmaz” dedi.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE