Diyarbakır'ın sporda son yıllarda parlayan yıldızı haline gelen ilçesi Çınar'da sporun heyecanı ve coşkusu her yaştan çocuklar arasında yayılmaya devam ediyor.
İlçede ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören çocuklar, satranç müsabakalarında ter döktü.

Çınar Gençlik Ve  Spor Müdürlüğü spor salonunda yapılan karşılaşmalarda dereceye giren öğrenciler,  Diyarbakır'da yapılacak il birinciliği şampiyonasına katılma hakkı kazandı.

Müsabakaları izleyerek çocukların heyecanına ortak olan Kaymakam Muhammed Fatih Günlü, dereceye girenlere madalyalarını takdim etti.

Galatasaray maçı ne zaman? Hangi kanalda, saat kaçta işte detaylar! Galatasaray maçı ne zaman? Hangi kanalda, saat kaçta işte detaylar!

KAYMAKAM GÜNLÜ'DEN ÖĞRENCİLERE SATRANÇ TAVSİYELERİ 
Öğrencilerle satranç üzerine sohbet eden ve sporun önemi konusunda tavsiyelerde bulunan Kaymakam Günlü, satrancın strateji geliştirme ve ileriyi görüşle ilgili çok önemli bir oyun olduğunu kaydetti. Kaymakam Günlü,"Gençlerimizin bu spora ilgi göstermesi çok önemli .Organizasyona katılan ve derece elde ederek ilçemizi finallerde temsil edecek kardeşlerimi tebrik ediyorum." şeklinde gösterini dile getirdi.

Kaynak: FIRAT KARAHAN