Cizre Merkez ve Köy Okullarında eğitim gören 46.584 öğrenci karnelerini alarak tatile girmenin keyfini yaşadı.

15 Temmuz'da tüm camilerde sela okunacak 15 Temmuz'da tüm camilerde sela okunacak

Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkanı Nazlı Demir, 2023–2024 eğitim öğretim yılı yaz tatiline çıkacak olan Öğrencilere karne dağıtıp heyecanlarına ortak oldu.

İsmail Ebul-iz İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine, Cizre Kaymakamı Nazlı Demir, Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, Şube müdürleri, okul müdürü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

"Bugün ilçemizde 50 bine yakın öğrencimizin karne heyecanına ortak olduk"

Cizre İsmail Ebul-iz İlkokulu'ndaki karne dağıtım töreninde öğrencilere karne dağıtan Cizre Kaymakamı Nazlı Demir, "Bugün ilçemizde 50 bine yakın öğrencimizin karne heyecanına ortak olduk. Onların coşkularını, sevinçlerini gördük aileleri ile birlikte. Öğrencilere tavsiyemiz şudur; Yaz tatili boyunca bol kitap okumaları ve bol oyun oynamalarıdır. Çünkü özellikle anaokulu, ilkokulu ve ortaokulda okuyan öğrencilerimizin buna da ihtiyacı var. Bunun yanında da bir eğitim ve öğretim dönemini de huzur içinde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz." dedi.

Yapılan Konuşmaların ardından Cizre Kaymakamı Nazlı Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke ve İlçe Protokol Üyeleri öğrencilere karnelerini verdi. 

Kaynak: İLKHA