Cizre’de ikiz çocuklarından biri otizmli olan Ramazan Kızılgül, otizmli çocukları tek çatı altında toplamak ve çocukları otizmli olan ailelere yardımcı olmak amacı ile Cizre Otizm Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneğini açtı. Cizre Kale Mahallesi Öğretmenevi karşısındaki bir binada kurulan Otizm Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin açılışı için tören düzenlendi. Törene Cizre Kaymakamı Nazlı Demir, kurum müdürleri, STK ve oda temsilcileri, çocukları otizmli olan aileler ve vatandaşlar katıldı.

İlçede yaklaşık 120 otizmli çocuğun olduğuna vurgu yapan Cizre Kaymakamı Nazlı Demir, “Açılışını yapacağımız bu dernek hem çocuklar için hem de aileleri için çok büyük bir önem taşıdığı gibi çok önemli bir rol de oynuyor” dedi.

Erzurum Şeker Fabrikası'nda yangın Erzurum Şeker Fabrikası'nda yangın

Cizre Otizm Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Ramazan Kızılgül ise, "Amacımız otizmin ne olduğunu bilmeyenlere bunun bir hastalık olmadığını tam tersine bunların birer özel çocuk olduklarını sıkı bir eğitim sayesinde düzeleceklerini anlatmak. Bunun yanında da otizmli çocukları tek çatı altında toplayıp onların hayatını kolaylaştırmak ve ailelerine destek olmaktır” diye konuştu.

Kaynak: İHA