Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti 31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu. Burada partililere seslenen Erdoğan, iç ve dış gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İşgal rejiminin Gazze'de gerçekleştirdiği soykırım ve katliama dikkat çeken Erdoğan, "Bölgemizi ve tüm dünyayı felakete sürükleyen Netanyahu denen bu barbara, bu hayduda, gözünü kan bürümüş bu muhterise artık dur denilmelidir." ifadelerini kullandı.

HÜDA PAR Milletvekili Demir: Mübarek topraklarda binlerce vatandaşımız büyük bir mağduriyet yaşıyor HÜDA PAR Milletvekili Demir: Mübarek topraklarda binlerce vatandaşımız büyük bir mağduriyet yaşıyor

Türkiye olarak 75 yıllık zulmü her platformda dile getirdiklerinin altını çizen Erdoğan, "Türkiye olarak zulme, katliama, 76 yıldır devam eden adaletsizliğe her platformda itiraz ediyoruz. Tüm imkanlarımızla Filistin halkının yanında duruyoruz." dedi.

Yeni anayasaya da değinen Erdoğan, "Yeni anayasa konusunda samimiyiz, uzlaşıya açığız. Bu meselenin siyasi bilek güreşine çevrilmesini doğru bulmuyoruz. En geniş mutabakatla Türkiye'yi darbe anayasası ayıbından hep beraber kurtaralım." ifadesini kullandı.

Enflasyon sorununu mutlaka çözeceklerini dile getiren Erdoğan, "Şimdi hep beraber yeni şeyler söylememiz, milletimize umut aşılamamız, milletimizin dertlerine derman olacak bir yol haritası koymamız gerekiyor. Enflasyon sorununu mutlaka çözeceğiz. Tek haneli enflasyon oranlarını inşallah yakalayacağız. Bunu geçmişte başardık, inşallah tekrar başaracağız." dedi. 

Kaynak: İLKHA