Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesindeki Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü, "21 Mart Down Sendromlular Farkındalık Günü" ve "18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası" etkinlikleri çerçevesinde bir iftar organizasyonu gerçekleştirdi.

Özel bireyler ve yaşlılarla birlikte ailelerinin katılımıyla gerçekleşen programa, mevlit okuma ve duaların yanı sıra Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi'nin de ilgisi ve katılımı oldu. Çiftçi, down sendromlu bireylerle ve yaşlılarla yakından ilgilenerek görüşmelerde bulundu.

Çiftçi, "Bugün çok özel bir gün. Ramazan'ın gelişini müjdeleyen Nevruz'un, yaşlılar haftasının ve down sendromlu kardeşlerimizin gününün bir araya geldiği anlamlı bir akşamı paylaşıyoruz. Ramazan'ınız mübarek olsun, Nevruzunuz ve down sendromlu kardeşlerimizin günü ile yaşlılar haftası kutlu olsun" dedi.

DÜ Kalite çalıştayı başladı! DÜ Kalite çalıştayı başladı!

Hizmetlerin vatandaşların taleplerine göre şekillendiğini vurgulayan Çiftçi, "Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet anlayışımız, toplumun engellilere ve yaşlılara verdiği değeri yansıtmaktadır. Bir toplumun medeni ve gelişmiş olması, yaşlıları ve engellileri ne kadar önemsediğiyle ölçülür. Bizim amacımız, herkesin ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara hizmet etmektir" şeklinde konuştu.

Çiftçi ayrıca, Büyükşehir Belediyesi'nin ulu çınarlar ve engelli bireylere verdiği önemi vurgulayarak, "Yaşlılarımıza hizmet etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Onlar, bu ülkeye uzun yıllar hizmet ettiler ve şimdi biz onların hizmetindeyiz. Engellilerin yaşadığı zorlukları anlamak ve onlara karşı empati kurmak önemlidir. Büyükşehir Belediyesi olarak, devletimizin ve vatandaşlarımızın desteğiyle insan odaklı hizmetler sunmaya devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA