DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü, İstanbul'da düzenlenen Turkish Open WAKO Dünya Kupası'nda büyük bir zafer elde ederek toplam 11 madalya kazandı. Kulüp sporcuları, 15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen turnuvada olağanüstü performans sergileyerek önemli bir başarıya imza attı.

Emrah Yaşar, 91 kilogram full contact dalında altın madalya kazanarak öne çıktı. Yakut Yılmaz 63 kilogram kick light dalında, Soner Dilmaç ise 81 kilogram low kick ve 81 kilogram K-1 dallarında altın madalyalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Ayrıca, Bedirhan Ersayar ve Maşuk Burgu full contact branşında gümüş madalyalar elde etti. Sidar Yakut ise K-1 rules dalında gümüş madalya kazandı. Mehmet Eriş ve İbrahim Halil Cedi ise sırasıyla 67 kilogram low kick ve 54 kilogram K-1 branşlarında bronz madalyalarıyla başarıya ulaştı. Yusuf Mahmut Usta ve Haktan Doğru ise point fighting branşında bronz madalya aldılar.

Diyarbakır'da Kurban Bayramı Öncesi Kuaför ve Terzilerde Yoğunluk Diyarbakır'da Kurban Bayramı Öncesi Kuaför ve Terzilerde Yoğunluk

DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü Sportif Direktörü Mehmet İpek, sporcuların bu büyük başarısının sadece fiziksel yeteneklerini değil, aynı zamanda kararlılık ve disiplinlerini de yansıttığını belirtti. İpek, "Disiplin, başarıyı beraberinde getirir. Bu başarı, sporcularımız için bir motivasyon kaynağı olurken, bizler için de büyük bir gurur kaynağıdır. Bu vesileyle sporcularımızı, ailelerini ve hocalarını bir kez daha tebrik ediyorum." dedi.

Kaynak: UĞUR ERSİN