Dicle Elektrik, Şanlıurfa'daki elektrik kesintileri konusunda açıklamalarda bulundu. Şirketin Genel Müdürü Yaşar Arvas, özellikle kırsal kesimlerde ve tarımsal sulama alanlarında kayıt dışı kaçak elektrik kullanımının arttığını belirtti ve bu durumun şebekenin sağlıklı işleyişini engellediğini vurguladı. Arvas ayrıca, Şanlıurfa'ya yönelik 1,49 milyar TL değerindeki 148 yatırım projesinin engellemeler nedeniyle gerçekleşemediğini ifade etti.

Genel Müdür Arvas, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kaçak elektrik kullanımının şebekeler üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekerek, "Faturasını düzenli ödeyen abonelere göre 9-10 kat daha fazla enerji tüketimi, şebekelerimizde aşırı yüklenmeye ve arızalara yol açıyor." şeklinde konuştu. Şirketin Şanlıurfa'daki altyapı iyileştirme çalışmalarının sık sık engellendiğini de belirten Arvas, "Engellemeler nedeniyle birçok önemli projemiz hayata geçirilemedi. Ancak yine de kırsal alanlarda önemli iyileştirmeler yapmak için çaba gösterdik." dedi.

STK'lardan Meclis'e çağrı: Yerel siyonistleri aramızdan çıkarın STK'lardan Meclis'e çağrı: Yerel siyonistleri aramızdan çıkarın

Şanlıurfa'da devam eden yatırımlar ve şebeke dönüşüm çalışmalarına da değinen Arvas, "Şehir merkezlerinde ve ilçelerde yapılan çalışmalarla enerji kapasitesini artırarak, şebeke dönüşümünü tamamlamayı hedefliyoruz." şeklinde konuştu. Dicle Elektrik'in önümüzdeki iki yıl için Şanlıurfa'ya yönelik planladığı toplam yatırım miktarının 8,563 milyar TL olduğunu da ekledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ