Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Sinema ve Televizyon Eserleri Meslek Birliği (SETEM) iş birliğiyle düzenlenen bir etkinlikte, telif hakları ve yapay zekâ eğitimi verildi.

8888A65631924A48A01Fa38De45582Ff 9F2Ee8F2 A7A8 4Ad4 9E96 5987765578Eb

Benim Eserim-5 Eğitim Uygulamaları adı altında gerçekleştirilen bu etkinlik, Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü ile SETEM'in ortak çalışmasıyla hayata geçirildi. Eğitime, SETEM'in Yönetim Kurulu Başkanı yönetmen Mehmet Güleryüz, yönetim kurulu üyesi senarist Orhan Koçak ve meslek birliği üyesi yönetmen Münir Karataş gibi sektörün önemli isimleri katıldı.

Eğitimin moderatörlüğünü Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç.Dr. Zuhal Akmeşe Demir üstlendi. Katılımcılara, ödül kazanmış senaryolardan üretilen filmler gösterilerek telif hakları konusunda pratik örnekler sunuldu. Ayrıca, etkinlik boyunca telif hakları, yaratıcı endüstrilerin geleceği ve yapay zekâ gibi konular detaylı bir şekilde ele alındı.

Eğitime, Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden Doç. Dr. Özcan Demir ve fakültenin lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile Türkiye'nin çeşitli iletişim fakültelerinden akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Diyarbakır’da Coşkulu 19 Mayıs Kutlamaları Diyarbakır’da Coşkulu 19 Mayıs Kutlamaları

Eğitim, katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

Kaynak: DÜ BASIN BÜLTENİ