Dicle Üniversitesi, Diyarbakır Valiliği, Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen Turizm Haftası etkinlikleri, 15-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti. Bu etkinlikler kapsamında, turizm potansiyelini değerlendirmek ve gelecek adımlarını tartışmak üzere sektör profesyonelleri ve akademisyenler, Dicle Üniversitesi ev sahipliğinde bir araya geldi.

15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Turizm Haftası etkinliklerinde, turizmin paydaşlarını bir araya getiren "Turizm ve Gelecek" adlı panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Turan, İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Sabahattin Genç, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Diyarbakır ve Çevre İlçelerinde Mercimek Hasadı Başladı Diyarbakır ve Çevre İlçelerinde Mercimek Hasadı Başladı

Açılış konuşmalarını yapan Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar Burtan Doğan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Turan, Diyarbakır'ın turizmdeki kültürel ve ekonomik önemine vurgu yaptılar.

Diyarbakır'ın turizm geçmişi, bugünü ve geleceği gibi konuların ele alındığı panele Prof. Dr. Bahar Burtan Doğan moderatörlük yaptı.

Panelde, İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Sabahattin Genç, Üniversite Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Aytaç Coşkun, Sosyal Bilimler MYO Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağdaş Ertaş ve TÜRSAB Mezopotamya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Serdar Baturay gibi konuşmacılar, Diyarbakır'ın turizm potansiyelini artırmak için yapılması gerekenleri ele aldılar ve turizm sektörünün geleceği ile izlenmesi gereken yol haritasına değindiler.

Kaynak: CENGİZ ARSLAN