İlçe Emniyet Amirliği binasının bahçesinde başlayan programda, Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Belediye çelenkleri sunuldu. Ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı gururla söylendi.

Şehit Bilal Dicle Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen devam eden törende, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlandı. Günün anlam ve önemine vurgu yapan konuşmaların ardından, öğrencilerin şiirlerle duygularını ifade ettiği bir bölüm gerçekleştirildi.

Program, anlam ve öneme dair oratoryo ve slayt gösterisiyle devam etti. Çanakkale Mektupları okunurken, tiyatro ve işaret dili gösterileri de yapıldı.

Etkinlik, duygusal Çanakkale türkülerinin seslendirilmesiyle son buldu.

Diyarbakır’da iş adamı yüzlerce davetlinin katılımıyla dünyaevine girdi Diyarbakır’da iş adamı yüzlerce davetlinin katılımıyla dünyaevine girdi

Dicle Kaymakamı Kadir Yurdagül, Dicle Cumhuriyet Başsavcısı Akile Erol, Dicle Belediye Başkan Yardımcısı Sıddık Altuğ, Dicle İlçe Jandarma Komutanı Ali Alp, İlçe Emniyet Amiri Ömür Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sabır ve birçok kurum amiri, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen programa iştirak etti.

Kaynak: İHA