Diyarbakır'ın gururu olan 21 Diyar Masterler Futbol Takımı, Antalya'da düzenlenen geleneksel Atatürk Bahar Turnuvası'nda zaferle Türkiye Şampiyonu oldu. Turnuvaya 34 takımın katıldığı, aralarında Diyarbakır temsilcisinin de bulunduğu birçok ekip, mücadele etti. Ancak, 21 Diyar Masterler, tüm rakiplerini mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Galatasaray, Fenerbahçe Karşısında Şampiyonluk İçin Sahaya Çıkıyor Galatasaray, Fenerbahçe Karşısında Şampiyonluk İçin Sahaya Çıkıyor

Takım Başkanı ve kaptanı Faysal Hatipoğlu, turnuvanın ardından yaptığı açıklamada, Antalya'daki bu önemli organizasyona her yıl katıldıklarını ve bu yılki başarının sevincini paylaştı. Hatipoğlu, özellikle organizasyonu düzenleyen Yavuz Durumel'e teşekkür etti. Futbolun yanı sıra, farklı insanlarla tanışma ve dostluk kurma fırsatı bulduklarını da vurguladı.

Whatsapp Image 2024 05 08 At 14.10.58

Hatipoğlu, takımın turnuva boyunca oynadığı 7 maçı da kazandığını belirtti. Ayrıca, turnuvanın Adıyaman depremi mağdurlarına adanmış olmasının önemine değindi ve bu organizasyonda yer aldıkları için mutlu olduklarını ifade etti. Takımın başarısıyla gururlandıklarını ve kazandıkları kupa ile Diyarbakır ve Adıyaman halkına bir hediye vermek istediklerini dile getirdi.

Ayrıca, turnuvanın en iyi 11'inde takımdan Serdar Nabikoğlu ve Salih Kartal'ın seçilmesi, Salih Kartal'ın ise hem en golcü hem de en centilmen oyuncu unvanlarını alması, takımı daha da gururlandırdı.

Kaynak: FIRAT KARAHAN