Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Gazi Caddesi olarak bilinen ve yerli ve yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettiği bir noktada, kırılan kent mobilyalarını yenileyerek yeşil alanlarda çalışmalarına başladı.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, tarihi Sur ilçesinde bulunan ve yerli ve yabancı misafirlerin ilgisini çeken Gazi Caddesi'nde peyzaj ve kent mobilyaları yenileme çalışmalarını sürdürdü. Ekipler, vatandaşların dinlenmek için kullandığı oturma gruplarını yenileyerek montajını gerçekleştirdi, zamanla zarar gören mobilyaları onardı.

Tarihi caddenin estetik bir görünüme kavuşması için Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından kent mobilyalarını yenileme işlemleriyle eş zamanlı olarak peyzaj çalışmaları başlatıldı. Gazi Caddesi'nin yeşil alanlarında ilk olarak altyapı çalışmalarını tamamlayan ekipler, daha sonra bitki çeşitliliğiyle bu alanları süsleyecek.

Diyarbakırlı Öğrenci Ela Baysungur Türkiye Birincisi Diyarbakırlı Öğrenci Ela Baysungur Türkiye Birincisi

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, kent genelinde peyzaj düzenleme ve kent mobilyalarını yenileme çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

Kaynak: DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ