Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma hizmetini daha etkin, verimli ve konforlu bir şekilde sunmak amacıyla satın alınan 10 yeni otobüsü düzenlenen bir törenle hizmete aldı.

Yağmur Suyu Yenileme Projesine Başladı: Toprağın Altında Gizlenen Değişim! Yağmur Suyu Yenileme Projesine Başladı: Toprağın Altında Gizlenen Değişim!

Dybbbb

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, kent sakinlerine daha iyi bir ulaşım hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. 

Dyb124

2023 yılında 35 yeni otobüsü hizmete sunduklarını belirten Vali Su, "Diyarbakır'ımıza her alanda önemli hizmetler sunuyoruz. Bugün, toplu taşıma sektöründe ulaşım filomuza 10 yeni otobüs daha ekliyoruz. Böylece 2023 yılı itibariyle toplamda 35 yeni otobüsü hizmete alarak ulaşım filomuzu 330'a çıkardık. Vatandaşlarımıza şehir içinde kaliteli ve konforlu seyahat imkanı sunuyoruz" dedi.

Vali Su, aynı zamanda engelli vatandaşların da düşünüldüğünü ve otobüslerin engelli erişimine uygun olduğunu belirtti. 

Dijital dönüşümü gerçekleştirdiklerini vurgulayan Su, sesli anons sistemi, banka kartı ve abonman kartıyla otobüse binme imkanı, mobil uygulama üzerinden hat hareketlerini takip etme ve saatleri görme imkanı, akıllı duraklar gibi yenilikleri uyguladıklarını söyledi. 

Dyb2111

Türkiye Kart uygulamasını da hazır hale getirdiklerini belirten Vali Su, "Bu hizmetlerle birlikte 26 hat, bir yıl içinde 230 kırsal mahalleye hizmet sunuyor. Vatandaşlarımızın mutluluğu ve huzuru için gece gündüz çalışıyoruz. Tüm ekiplerimizle birlikte daha iyi hizmet sunmak için çaba sarf ediyoruz" şeklinde konuştu.

Dyb12

Kaynak: FIRAT KARAHAN