Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'nün açıklamasına göre, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı sanal devriye çalışmaları sonucunda, suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları ve futbol ile diğer spor müsabakalarında bahis ve şans oyunları kanunlarını ihlal ederek haksız kazanç sağladıkları belirlenen şüphelilerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

A W237414 02

Toplanan bilgiler doğrultusunda, özel harekat ekipleri ve drone desteğiyle Mersin merkezli İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa ve Diyarbakır gibi illerin de aralarında bulunduğu 18 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda Mersin'de 46, diğer illerde 25 olmak üzere toplam 71 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında bir antrenör ve 24 lisanslı sporcu da bulunuyor.

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 29 gözaltı İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 29 gözaltı

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ruhsatsız tabanca, ruhsatsız av tüfeği, 75 bin lira nakit para, 71 cep telefonu, 61 sim kart, 4 dizüstü bilgisayar ve çok sayıda dijital materyal ile farklı bankalara ait banka kartları ele geçirildi.

Kaynak: İHA