Diyarbakır'da Dünya Arılar Günü Kutlaması Diyarbakır'da Dünya Arılar Günü Kutlaması

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "SİBERGÖZ-37" operasyonu çerçevesinde 77 ilde düzenlenen operasyonlarda 156 şüphelinin yakalandığını belirtti.

Bakan Yerlikaya, "En hassas olduğumuz konulardan biri olan çocuklarımızı korumak, önceliklerimiz arasındadır. Hem fiziki hem de sanal ortamda çocuklarımızın güvenliğini sağlamak için kararlı bir şekilde çalışıyoruz. Bu operasyonlarla, suçluların peşine düşüyor ve adaletin tecellisini sağlıyoruz" dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlükleri Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri tarafından yürütülen operasyonlarda, Adana'dan Zonguldak'a kadar 77 ilde şüphelilerin çocuklara ait cinsel içerikli fotoğrafları ve videoları bilgisayar ortamında indirdikleri tespit edildi.

Operasyonlar neticesinde çok sayıda dijital materyale el konulduğu bildirilirken, Bakan Yerlikaya operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik ederek, "Milletimizin duaları sizinle, Allah ayağınıza taş değdirmesin" ifadelerini kullandı.

Kaynak: UĞUR ERSİN