17 Mayıs'ta Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan I.Uluslararası Dicle Üniversitesi Hemşirelik Mezunları 'Deneyim Paylaşımı' Sempozyumu için hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Sempozyum düzenleme komitesi, tüm meslektaşlarına katılımları için resmi davetleri gönderdi.

Diyarbakır'da Kıyma Makinesi Kazası Diyarbakır'da Kıyma Makinesi Kazası

Sempozyumun ilk kez gerçekleştirilecek olan etkinliğinin hedefi, Dicle Üniversitesi Hemşirelik bölümü öğrencilerini ve mezunlarını bir araya getirerek mezunların tecrübelerini paylaşmalarını sağlamak, öğrencilerin kariyer gelişimlerine katkıda bulunmak ve mezunlar arasındaki bağları güçlendirmektir. Ayrıca, Uluslararası Hemşireler Birliği'nin her yıl belirlediği ve 2024 teması olan "Hemşirelerin Gelecek Bakımında Ekonomik Güç" konusuna odaklanılacak ve Dicle Üniversitesi Hemşirelik mezunlarının yurtdışında hemşirelik alanında çalışan, hemşirelik akademisyenleri ve yöneticilerin deneyimlerine yer verilecek, böylece zengin bir içerik oluşturulacak.

Sempozyumun onursal başkanlığını üstlenen Diyarbakır Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, etkinliğin Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirileceğini duyurdu.

Kaynak: DİCLE ELEKTRİK BASIN BÜLTENİ