Uzmanlar, Araç Klimalarının Bakımına Dikkat Çekiyor Uzmanlar, Araç Klimalarının Bakımına Dikkat Çekiyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte halkın parklardan sorunsuz bir şekilde yararlanabilmesi için eksiklikleri gidermek üzere alt ve üstyapı çalışmalarına başladı.

Özellikle sıcakların artmasıyla birlikte yoğun kullanılan Kayapınar ilçesinde bulunan Park 75'te, bitkilerin sıcaklıktan etkilenmemesi için altyapı çalışmaları kapsamında su tesisatındaki arızalar giderildi.

Alt ve üstyapı işlemlerinde Kayapınar Belediyesi personeliyle birlikte 61 kişilik ekip, yaklaşık 170 dönümlük çim alanını biçti. Ayrıca çalıların budaması yapılarak, aydınlatma direklerindeki arızalar giderildi ve işlevsel hale getirildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Piknik Alanı olan Yenişehir ilçesinde de alt ve üstyapı eksikliklerini gidermek amacıyla hummalı bir çalışma yapıldı.

25 kişilik ekip, yeşil alanda bulunan çimleri biçti ve çalıları kesti. Ayrıca aydınlatma arızaları giderilerek, kırılan banklar ve bordür taşları onarıldı. Yeni oturma bankları da ihtiyaç duyulan alanlara yerleştirildi.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Sur, Kayapınar, Yenişehir ve Bağlar ilçelerinde bulunan parklardaki eksiklikleri gidermek için çalışmalarına aralıksız devam edecek.

Kaynak: DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ