Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’nın direktifiyle Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Kadın Yunus Timi, Kayapınar ilçesi Fırat Bulvarı'nda bulunan bir cadde üzerinde görev yaptı. Kadın polisler, durdurdukları araçlardaki kadın sürücü ve yolcuları Anneler Günü dolayısıyla kutlayarak gül hediye etti.

Motosiklet sürücüsü Tuana Şimşek, "Kadın olmak gerçekten çok değerli. Üstlenilen sorumluluklar büyük. Bu jest bizi önemli hissettiriyor. Kendi adıma bir kadın olarak motor kullanıyorum ve umarım diğer kadınlara ilham olabilirim" dedi.

Durdurulan araçlardan birinde bulunan Rotinda Tuncay, Yunus polislerine teşekkür ederek, "Tüm annelerin Anneler Günü'nü kutluyorum. Kadınların birbirlerine destek olması gerçekten anlamlı" şeklinde memnuniyetini dile getirdi.

Diyarbakır Sıcakları Havuzlara Yansıyor: Uzmanlardan Önemli Uyarılar Diyarbakır Sıcakları Havuzlara Yansıyor: Uzmanlardan Önemli Uyarılar

Serap Arma ise 9 yaşında bir oğlu olduğunu belirterek, "Oğlumu almaya gidiyordum ve biraz hızlı olduğumu fark ettim. Aniden durdurulunca radara mı girdim diye endişelendim. Ancak bu sürpriz gerçekten hoş bir jest oldu. Teşekkür ederim ve umarım gelecekte de benzer sürprizlerle karşılaşırız" diye konuştu.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE